אחריות חברתית

שלב הבא - אחריות חברתית

החזון של “שלב הבא” הוא:

הרחבת עשייה ומעגלי השפעה של מיזמים עסקיים בעלי אג'נדה חברתית חיובית ובת קיימא

הערכים המובילים את העשייה ב”שלב הבא” הם:

הדרך של “שלב הבא” לממש את החזון והערכים היא באמצעות שילוב של פעילויות הליבה ופעילויות נוספות שנעשות במסגרת האחריות החברתית.

SDG Wheel

פעילות הליבה ב"שלב הבא"

one shalavhabah200

פיתוח תוכניות לצמיחה עסקית, יישומיות ומדויקות. תפורות בהתאמה אישית לבעלי עסקים וליזמים שרוצים להרחיב פעילותם והשפעתם החברתית החיובית.
תהליך פיתוח עסקי, יום חשיבה על העסק

two shalavhabah200

תמיכה בצמיחתם של העסקים הקטנים והמיזמים הללו באמצעות הענקת ידע וחשיפה להזדמנויות.
יעוץ עסקי חד-פעמי, מדריך “4 מנועי צמיחה בעסק”, בלוג, הדרכות והרצאות, הקורס הדיגיטלי “רגל בעצמאות”

פעילויות "אחריות חברתית" ב"שלב הבא"

מכלול חוויותיי בדרכי המקצועית, מהבנק ועד היום כעצמאית שעוסקת בפיתוח עסקים ומיזמים, הוכיחו לי את הנחיצות בפיתוח הרגלים ומיומנויות לניהול עצמי ולהתנהלות נבונה עם המשאבים שלרשותנו כדי שנוכל לצמוח ולהצמיח יוזמות.
המשאבים הללו הם בעיקר: זמן, אנרגיה וכסף.
כדי לתת את מירב הערך שאני יכולה להעניק מניסיוני, בחרתי לסייע לאנשים בבניית בסיס איתן להתנהלות מיטיבה עם כסף ולניהולו, ולהשפיע על היכולת של כל אחד ואחת להגדיל את סיכויי ההגשמה, המימוש העצמי והיכולת לייצר השפעה מיטיבה משלו/ה.

כך נולד הספר המיוחד: “יותר מדמי כיס” , אשר מיועד להורים שילדיהם בגיל 7-12.

התכנים והעזרים שבספר, מסייעים להורים לפתח אצל ילדיהם הרגלי התנהלות נבונה עם כסף. הקניית ידע וביסוס חוויה חיובית ומעצימה, יובילו לכך שהילדות והילדים יחוו כסף כמשאב מאפשר, שתומך בהשגת מטרות, מימוש עצמי, מינוף עשייה והשפעה חיובית על החברה והסביבה.

בעזרת הדרך המוצעת בספר, הילדים יפתחו והתאמנו על הרגלים שיסייעו להם בבגרותם בניהול עצמי בסביבות שונות כולל לימודים ויזמות עסקית.

פרטים נוספים לגבי הספר ‘יותר מדמי כיס’  ניתן לקרוא בלחיצה כאן >>

כיצד ניתן להשתלב בפעילות האחריות החברתית של "שלב הבא"

ניתן לעזור בהרחבת התפוצה של הספר כך שיגיע ליעדו >> להורים שילדיהם בגיל 7-12.

חשוב לציין שההכנסות מהספר מיועדות לפיתוח תכנים נוספים, ולמימון פעולות השיווק וההפצה של הספר כך שיגיע להורים שזקוקים לו.

איך תוכלו לעזור בהפצת הספר? הנה כמה דרכים אפשריות:  

  • אם אתם בעלים או עובדים בארגון שתורם לעמותות שמקדמות חינוך פיננסי, ניתן לבצע רכישה מרוכזת של ספרים ולתרום אותם לעמותה. העמותה תחלק את הספרים למשפחות שיפיקו מהם ערך ותועלת. צרו איתי קשר מכאן לקידום שיתוף הפעולה.
  • אם אתם וועד הורים של כיתה ב’, ג’, ד’ או ה’ בבית הספר שבו לומדים ילדיכם, ניתן לבצע רכישה מרוכזת להורים של ילדי הכיתה או להזמין הרצאה ולאפשר מכירת ספרים בסופה. דברו איתי ונקדם את זה.
  • אם אתם מנהלים קהילה של הורים לילדות וילדים בגילאים הרלוונטיים, אשמח שנחשוב יחד על שיתוף פעולה ביננו. צרו איתי קשר מכאן.
  • אם אתם בעלי עסק של הדרכת הורים או כלכלת משפחה, אשמח שנדבר. צרו איתי קשר מכאן.

יש לכם רעיונות נוספים איך להגיע עם הספר לעוד הורים? אשמח לשמוע אותם. כתבו לי עליהם או צרו איתי קשר מכאן.

על הקשר בין פעילות "האחריות החברתית" ב"שלב הבא" ויעדי האו"ם לפיתוח בר-קיימא

היעדים לפיתוח בר-קיימא (באנגלית: Sustainable Development Goals, SDGs) מתייחסים לפיתוח בינלאומי עתידי כפי שהוצעו על ידי סוכנויות של האומות המאוחדות. מדובר ב-17 יעדים, המוסכמים על-ידי 193 מדינות חברות באו”ם שהתחייבו לעשיית מאמץ מוגבר להשגת שיפור משמעותי בהם בין השנים 2015-2030. היעדים מתייחסים לנושאים כמו: מיגור העוני, מיגור הרעב, חיי בריאות ורווחה בכל גיל, הגנה על מערכות אקולוגיות ועוד. נכון לאוגוסט 2015 הוגדרו תחת 17 היעדים הללו 169 מטרות משנה ו־304 מדדים לבדיקת העמידה בהן.

בטבלה שלפניכם תוכלו לקרוא על היעדים שהספר “יותר מדמי כיס” שואף לתרום להשגתם, מתוך אמונה שגם הצעד הקטן המוצע בו, יכול להצטרף לעוד ועוד צעדים שבונים ביחד שינוי מיוחל:

goal 01

יעד מס' 1 - מיגור העוני

הספר מאפשר הקניית הרגלים וכלים שישרתו את הילדים היום ובעתיד בהתנהלות נבונה עם כסף וכתוצאה מכך ישפרו את סיכוייהם לחוות בטחון כלכלי, ירחיבו את חופש הבחירה שלהם, יגדילו סיכוי למימוש עצמי והגשמה.

goal 04

יעד מס' 4 - חינוך איכותי

בסעיף 4.4 מפורטת השאיפה להגדיל את מספר האנשים עם מיומנויות רלוונטיות להצלחה פיננסית עד שנת 2030, כולל הגדלה משמעותית של מספר בני הנוער והמבוגרים בעלי כישורים רלוונטיים, שבהם גם מיומנויות טכניות ומקצועיות, לתעסוקה, במשרות הגונות ויזמות. חינוך להתנהלות נבונה עם כסף מגיל צעיר היא בבחינת "לתת חכות במקום דגים". הספר, אשר מיועד להורים, יסייע להם ולילדיהם להבין כיצד להתנהל נכון עם כסף. העובדה שההורים הם אלו שידריכו את ילדיהם תוך שימוש בעזרים שבספר ישפיע על תחושת המחויבות שלהם כלפי ילדיהם ליישם את ההרגלים והמיומנויות גם בעצמם. חשוב לציין שלהרגלים ולמיומנויות, עליהם מתאמנים בעזרת ספר זה, השפעות מיטיבות גם בתחומי חיים אחרים כגון: לימודים וקריירה.

goal 10

יעד מס' 10 - צמצום אי-שוויון

בשנים האחרונות ישראל נחשבת לאחת המדינות המערביות בעלת אי השוויון הכלכלי הגבוה ביותר. חינוך פיננסי מגיל צעיר ופיתוח הרגלים להתנהלות אחראית ונבונה בכלל ועם כסף בפרט, משפרים את סיכוייו של אדם להגשים חלומות ויעדים שהוא מציב לעצמו וכפועל יוצא משפיעים על המציאות הכלכלית שלו.

יצירת קשר

התקשרו או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

היי, נעים להכיר, אני ענבר ישראל. 

המומחיות שלי היא פיתוח עסקי. אני עוזרת לבעל/ת העסק לבצע קפיצת מדרגה ולהתקדם מהשלב שבו העסק נמצא כרגע לשלב הבא שלו.  

Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Messenger
WhatsApp
Phone
Email
גלילה למעלה
דילוג לתוכן