הצלחה

תכונות שתורמות להצלחה כעצמאית

בחני את עצמך: האם יש לך את התכונות שתורמות להצלחה כעצמאית?


ממחקרים שעקבו אחרי עצמאים מצליחים עולה שיש תכונות שמשותפות להם, ושקיומן הוא מרכיב מכריע בהצלחתם. תכונות אלו באות לידי ביטוי בסיטואציות נוספות בחיים מלבד בקריירה, למשל: בתפקוד במשפחה, בסיטואציות חברתיות, בלימודים, בהתנהלות או כשעוסקים בתחביב אהוב.


רוצה לדעת אם יש לך אותן? בחני את עצמך ודרגי את התכונות הללו אצלך מ 1 עד שלוש.

1= אין לי בכלל 2= יש אבל לא הרבה 3= מאד חזק אצלי


✅ צורך בביטוי: מצליחנים חשים צורך, אפילו הכרח, להוציא החוצה את מה שבוער בהם, זוהי תחושה של  שליחות שקיימת בהם. יוצרת מרגישה מבפנים שהיא חייבת ליצור אחרת אין לה שקט, עצמאית בתחום הפיננסי שיודעת שהידע והניסיון שלה יכולים לשפר איכות חיים של הרבה אנשים, מרגישה בפנים את הבערה הזו ללמד, להדריך, לעזור להם להבין.

אז… מהו הדבר הזה שבוער בך, שאת מרגישה צורך לבטא בו את עצמך, ושאת רוצה כל כך להוציא החוצה ולעסוק בו?


✅ אופטימיות וחשיבה חיובית: מצליחנים הם אנשי “איך כן”. הם חושבים מה הם יכולים לעשות כדי לשפר את המצב, ולא מבזבזים זמן על להתלונן ולהצטער על מה שלא טוב ולמצוא סיבות ל”למה לא”.

עצמאיים מצליחים לוקחים אחריות, הם לא מחפשים אשמים אחרים במצבם. הם יוזמים ועושים. לפעמים זה דורש גמישות, לפעמים חשיבה יצירתית, לפעמים לבקש עזרה מקולגה, מאיש מקצוע או ממי שיכול לעזור.

אז… כשאת בסיטואציה לא מושלמת- את מאלו שמתלוננות או מאלו שמנסות לשפר?


✅ מוטיבציה, מנוע פנימי לעשייה: מצליחנים לא זקוקים לאחרים שיעודדו וידרבנו אותם. כשהם חווה כשלון, זה מצער אך לא משתק אותם, הם בוחנים מה שקרה, מפיקים לקחים, משפרים וממשיכים.

אז… האם את מרגישה שבדברים שחשובים לך, או בכאלו שאת מאוד אוהבת לעסוק, יש לך מוטיבציה לעשיה? סוג של מנוע פנימי משלך?


✅ מקצועיות/ מומחיות בתחום: מצליחנים יודעים, שמקצועיות או מומחיות מייצרים בטחון בערך שהם נותנים. בטחון כזה יכול לנבוע גם מהעובדה שהם יודעים שיש להם את היכולת ללמוד ושאם יתקלו בחוסר ידע או מיומנות מסוימת יצליחו לגשר על הפער.

המקצועיות יכולה להיות בתחום צר ומאוד ספציפי ולאו דווקא במשהו מורכב או רחב מאוד.

אז…האם את מקצועית ומומחית בתחום שלך? האם את מוכנה להמשיך וללמוד אותו?


✅ יחסי אנוש טובים, תקשורת טובה, השפעה והובלה: למצליחנים יש מיומנויות תקשורת גבוהות, שמתבטאות מול לקוחות, מול קולגות, עם כאלו שהם רוצים לשתף איתם פעולה, עם ספקים ובכל אינטראקציה עם אנשים.

העסק יכול לצמוח ולהתפתח אם כולם מרוצים- גם את וגם הלקוח, גם את וגם מי שיצרת איתו שיתוף פעולה.

אז… האם את בתשומת לב לכך שאת מייצרת מצבי WIN WIN , בהם כל אחד מהצדדים מרגיש מרווח, ושאת בהקשבה לאדם שמולך ולצרכים שלו?


✅ התמדה ונחישות לצד גמישות: מצליחנים הם אנשים נחושים ומתמידים, גם כשיש אתגרים בדרך. לפעמים האתגרים מסמנים לשנות מעט את המסלול ואז נדרשת גם גמישות מחשבתית ושינוי באופן הפעולה, ולפעמים מדובר במכשול שצריך להתמיד ולנסות לעבור פעם ועוד פעם עד להצלחה. להתנהלות בהתמדה ובנחישות נדרשת לעיתים הרבה סבלנות.

אז…כשאת צריכה לבצע משימה- את מתייאשת מהר או שאת פועלת בהתמדה ובנחישות עד שהשגת את מטרתך?


✅ יכולת קבלת החלטות: מצליחנים מקבלים החלטות יחסית מהר. הם מפתחים יכולת לנתח את המצב יותר מהר וגם להיות קשובים לאינטואיציה. זה לא אומר שהם פזיזים, הם פשוט למדו, שלא לקבל החלטה עולה להם הרבה יותר.

אז…כשאת צריכה לקבל החלטות מקטנות ועד גדולות- האם את מצליחה בכך?


✅ תשוקה ומוכנות להשקיע: מצליחנים מבינים שהדרך להצלחה דורשת השקעה. השקעה של זמן- שזה המשאב הכי הכי יקר שיש לנו, השקעה של כסף- השקעה נבונה שתניב בעתיד הכנסה, והשקעה של אנרגיה. כשיש תשוקה למה שעושים ההשקעה הופכת לחלק אינטגרלי במימושה.

אז…האם את מוכנה להשקיע את מה שצריך בעסק שלך ממקום של תשוקה עמוקה?

תכונות אלו הן הצידה שלך לדרך, הן שלך וילכו איתך לכל מקום ללא תלות בגורם חיצוני.

אם יש לך את התכונות שצוינו כאן, זכית בפוטנציאל הצלחה גבוה ותוכלי להתמודד עם האתגרים ועם תנאי הסביבה המשתנים.

ואם דרגת תכונה מסוימת בפחות מ 3 עבדי על החיזוק שלה,

זה יעזור לך להצליח.


**הפוסט נכתב בלשון נקבה אך הוא תקף לגמרי גם לגברים עצמאיים שרוצים להיות מצליחנים בעסק שלהם**


***************


אם בחרת בדרך עצמאית משלך, הנאמנות לעצמך וצעידה במסלול הנכון לך מהווים לא פעם אתגר. ניסיונות לקיצורי דרך והליכה בשבילים של אחרים מתבררים כמעט תמיד כטעות ובזבוז משאבים. על כך בפוסט:  אז מה את מעדיפה- התאמה אישית או נוסחה כללית?


על תחושה נפוצה שאיתה מתמודדים עצמאיים ועצמאיות רבים, ועל הדרך לצלוח אותה ולהמשיך קדימה קראו בפוסט: אני עושה כל כך הרבה פעולות! ולמרות זאת אין תוצאות


לפיתוח העסק או המיזם שלך יחד איתי אני מזמינה אותך לפגישת חשיבה על העסק שלך


אם נוח לך יותר ללמוד ולעשות את תהליך הפיתוח באופן עצמאי, או שלהבין יותר מה הן אבני הדרך להקמת עסק משלך, אני יכולה להציע לך להיעזר בקורס אינטרנטי שיצרתי עבור קבוצת נשים שכירות שרצו להקים את העסק העצמאי הראשון שלהן. חלקן תכננו להמשיך במקביל בעבודתן כשכירות וחלקן שאפו להפוך לעצמאיות באופן מלא בהמשך דרכן. הקורס הוא בלשון נקבה אך כמובן שמתאים גם לגברים. בלחיצה על הקישור ניתן לקרוא יותר לגבי הקורס ותכניו
 “רגל בעצמאות- מימוש עצמי בצעדים בטוחים“.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Messenger
WhatsApp
Phone
Email
גלילה למעלה
דילוג לתוכן